X

دستگیره سالمندی چیست و چه کاربردی دارد؟

09123322519 مشاوره فروش
دستگیره سالمندی چیست؟

دستگیره سالمندی برای سهولت نشست و برخاست و کاهش فشار به زانوها طراحی شده است. این دستگیره ها دارای مدلهای مختلفی هستند و اکثرا دارای قیمت مناسبی هستند.

یراق کالا
یراق کالا

از آنجایی که سالمندان به دلایل مختلف نمی‌توانند از بسیاری از تجهیزات استفاده کنند، تجهیزات توانبخشی و لوازم کمک حرکتی بسیاری برای آنان طراحی شده است. دستگیره های کمکی سالمندان یا دستگیره سالمندی از این دسته از تجهیزات جدید است که به منظور حفظ تعادل و کمک به نشستن و برخاستن افراد سالخورده طراحی شده است.

دستگیره سالمندی چیست و چه کاربردی دارد؟

دستگیره سالمندی از جنس فولاد ضدزنگ بوده كه بر روي دیوار و سایر مکان ها نصب می‌شود. از این دستگیره های مخصوص برای كمك به افراد سالخورده و كودكان به منظور حفظ تعادل در حمام، توالت، اتاق و... استفاده می‌شود. اين دستگیره های فلزی بسیار مقاوم و باداوم هستند و قدرت بالایی در تحمل وزن زیاد دارند.

دستگیره های سالمندی در اشكال و ابعاد مختلف طراحی شده و با توجه به نیاز افراد و نوع فضا مدل مناسب آن انتخاب می‌شود. برخی از مدل های دستگيره های سالمندی قابلیت چرخش دارند تا سالمندان توان تکیه بر آن را داشته باشند .

یکی از مدل های این دستگیره سالمندی در سرویس های بهداشتی نصب می‌شود که برای بلند شدن، تكيه دادن و ایجاد تكيه گاه قوي کاربرد دارند. برای معلولین، افراد جانباز، کودکان و سالمندان خود می‌توانید از دستگیره سالمندان سرویس های بهداشتی يا حمام استفاده کنید.

برای مشاهده محصولات دستگیره درب کلیک کنید.

انواع دستگیره سالمندی

مکان های مورد استفاده از دستگیره های سالمندی

  • کنار توالت فرنگی

بسیاری از افراد به دلایل مختلف از دستشویی فرنگی استفاده می‌کنند چرا که نشستن و برخاستن بسیار راحت تر می‌باشد. این دستگیره ها کمک می‌کنند که به راحتی و بدون نیاز به کمک فرد دیگری افراد بتوانند از سرویس بهداشتی و حمام استفاده کنند.

  • راه پله ها

تمامی افراد به جهت حفظ تعادل و ایمنی می‌توانند از این دستگیره ها استفاده کنند. افراد سالم و افراد دارای معلولیت و همچنین سالمندان با گرفتن این دستگیره ها به راحتی می‌توانند از پله ها بالا بروند.

  • کنار مبل و تخت

در کنار صندلی، مبل و بسیاری از وسایل می‌توان از دستگیره های مخصوص افراد سالمند استفاده کرد تا بدون نیاز به کمک کسی به راحتی این افراد بتوانند رفت و آمد داشته باشند.

دستگیره سالمندی برای چه افرادی کارایی دارد؟

دستگیره های کمکی سالمندان برای تکیه دادن، کمک گرفتن، بلند شدن و نشستن بسیار کاربرد دارد. از آنجایی که این دستگیره های کمکی بر روی دیوار نصب می‌شوند، با خیالی آسوده می‌توان فشار لازمه را وارد کرد. این نوع تجهیزات برای خانم های باردار نیز مناسب است.

از آنجایی که راه رفتن و بلند شدن برای افراد دارای محدودیت بسیار سخت است، می‌توان از دستگیره های سالمندی استفاده کرد تا احتیاط لازم انجام شود و کمک بسیاری به این افراد کرد.

انواع دستگیره سالمندی

یکی از انواع دستگیره های سالمندی، دستگیره های کمکی ال شکل هستند که هم در حالت نشسته و هم در حالت ایستاده کارایی بسیاری دارند. این دستگیره ها به صورت دو لوله عمود بر هم و به صورت عمودی و افقی نصب می‌شوند و بسیار کاربردی تر از یک دستگیره ساده هستند. همچنین در حمام های مدرن و لوکس از دستگیره های بلند با زاویه باز 120 درجه نیز استفاده می‌شود که علاوه بر کمک می‌توان از آن برای خشک کردن لباس یا آویز لوازم حمام از آن استفاده کرد.

نکات کلیدی برای خرید دستگیره سالمندی

  • بهتر است این محصول را از یک فروشگاه معتبر مانندیراق کالا خریداری نمایید چرا که این فروشگاه با ارائه برگه های ضمانت و تایید اصالت کالا اطمینان لازم را ایجاد می‌نماید.
  • جنس دستگیره باید مقاوم و مستحکم باشد چرا که ممکن است در معرض آب و رطوبت قرار گیرد. بنابراین جنس آن را به گونه ای انتخاب کنید که زنگ نزند.
  • دستگیره سالمندی باید به راحتی نصب شود و نیازی نباشد برای نصب آن تغییر بسیاری در محیط به وجود آورید.
  • دستگیره سالمندی باید دارای ظاهر زیبا و شیک باشد. در بسیاری از موارد از این دستگیره به عنوان جا حوله ای نیز استفاده می‌شود.
  • سطوح صاف از دیوار را برای نصب انواع دستگیره سالمندی انتخاب کنید.
  • از این دستگیره ها بتوانید در مکان های مختلف مانند سرویس بهداشتی، حمام، راهرو ها، كنار توالت فرنگی، روشويی و زير دوش حمام استفاده کنید.

نصب دستگیره سالمندی

 نصب دستگیره سالمندی به راحتی قابل انجام است و معمولا با یک پیج رولپلاک نصب می‌شود. در هنگام نصب حتما از پیچ و رولپلاک محکم استفاده کنید تا تحمل ميزان فشار وزن افراد را داشته باشد.

در هنگام نصب دستگیره سالمندی حتما به ارتفاع مناسب و قابل دسترس آن توجه کنید. ارتفاع استاندارد معمولا تا یک متر می‌باشد. البته این موضوع به قد افراد سالمند و معلول نیز بستگی دارد.

مجموعه یراق کالا یکی از فروشگاه های معتبر فروش انواع دستگیره های سالمندی می‌باشد که با بهترین کیفیت و مناسب ترین قیمت می‌توانید اقدام به خرید از این مجموعه نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه یراق کالا تماس بگیرید.امتیاز شما به این مطلب چقدر است؟


ارسال نظر درباره این موضوع

Loading...
(اختیاری)
تماس بگیرید